A magyar géniusz, aki a kortársunk lehetett volna

Vörösmarty lírájának meglepő aktualitásait és áthallásait helyezi fókuszba a Pesti Vigadóban november 24-én látható előadás.

40187.jpg

A Költő prófétaként jósolta meg a reformkort követő két évszázad borzalmait, mely megdöbbentő módon ma is aktuálissá teszi a költészetét.A Mi dolgunk a világon? című versszínházi előadásban elhangzó költemények egymásnak felelnek egy dramatizált játék, líratörténet keretében, melyhez korabeli dallamok, motívumok felhasználásával megzenésített versek társulnak. Az összeállítás gerincét a közismert Vörösmarty költemények adják, miközben a műsor szándéka a géniuszköltő szellemiségének megelevenítése, hogy meglepően aktuális alkotásait értő, élő közelségbe hozza a ma befogadója számára is. Az előadást egy igazi zenei különlegesség, a Szózat első, mára elfeledett megzenésítése keretezi. 

Az előadás szerkesztőjével és egyik főszereplőjével, Lázár Balázzsal Kalmár András beszélgetett a Trend FM 94.2-n futó Kapcsolódjunk! c. műsorban 2024. november 13-án:

Mi dolgunk a világon?
versszínházi előadás
Szó • Szín • Játék sorozat
20215.11.07, 17:30

Szereplők:
TALLIÁN Mariann Artisjus-díjas színművész, hegedűs
LÁZÁR Balázs  Artisjus-díjas színművész
CSÖRSZ RUMEN István régizenész

Szerkesztette: RÓZSÁSSY Barbara, József Attila-díjas és LÁZÁR Balázs, Bella István-díjas költő
Zenei szerkesztés: CSÖRSZ RUMEN István irodalomtörténész

Jegyvásárlás itt.

A bejegyzés trackback címe:

https://tenger.media/api/trackback/id/tr1918730512

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

süti beállítások módosítása