A zene végtelenségének titkai

November 24-én Csalog Gábor és Fazekas Gergely Schubert időtlen világába kalauzol a BMC színpadán. 

the_young_schubert_by_josef_abel.jpg

A fiatal Schubert Josef Abel festményén

A Csalog Gábor Vasárnapok 2024-25-ös évadja Schubert zenéjét állítja a középpontba, az első esten pedig a nagyszabású G-dúr szonáta kapcsán a mű elhangzása előtt a zenei végtelenség témáját fogja körüljárni a zongoraművész és állandó beszélgetőtársa, Fazekas Gergely zenetörténész.

Csalog Gáborral Kalmár András beszélgetett a Trend FM 94.2-n futó Kapcsolódjunk! c. műsorban 2024. november 13-án:

Amikor 1838-ban Robert Schumann felfedezte Franz Schubert C-dúr szimfóniáját (tíz évvel a zeneszerző halála után), részletes beszámolót írt róla, amelyben a darab „mennyei hosszúságát” emelte ki. „Mint egy négykötetes, vaskos regény”, írta róla, amelyet az író nem tud befejezni, „éspedig a legjobb okokból, hogy az olvasó is egy kissé utánateremthesse a dolgokat”. A hiperérzékeny Schumann a Schubert-zene legizgalmasabb vonásainak egyikére tapintott rá: hogy ezek a művek részint terjedelmükkel, részint a hallgató számára kínált újabb és újabb értelmezési lehetőségekkel, részint valami sajátos zenei minőség révén a végtelenség érzetét kínálják a befogadó számára. 

Jegyvásárlás itt.

A bejegyzés trackback címe:

https://tenger.media/api/trackback/id/tr7118732050

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

süti beállítások módosítása