Nyerj jegyet az Erdély ismeretlen szegletét bemutató filmre!

Gyönyörű zenés filmet láthatunk az Erdélyi-szigethegységről az Eötvös10-ben október 16-án. Páros belépőt nyerhetsz a vetítésre, ha velünk játszol!

Az Erdélyi-szigethegység számos területe mind tudományos feltártságában, mind a köztudatban némileg „fehér folt”. Románia nyugati határához, így Magyarországhoz is közel helyezkedik el, a Partium és Erdély határán. Sok folyó, köztük a Berettyó, a Körösök, a Meleg-Szamos és az Aranyos forrásvidéke található az itt tömörülő, 145 millió éves hegységtömbben. Európa legváltozatosabb karsztvidékét rejti, amit teljes egészében a víz formál a mai napig. Huszonöt emeletnyi magasságú barlangbejáratok, százméternyi mélységben ásító zsombolyok, föld alatti gleccserek, felfakadó és ismét a föld alá bukó búvópatakok világa ez. Itt zsonganak Európa utolsók között számon tartott őserdei is.

Az Eötvös10 „Útibeszámolók” sorozatának rendhagyó októberi programjában ezt a kevéssé ismert, gyönyörű vidéket egy 75 perces filmben láthatjuk, amelynek megtekintése után a nézőknek lehetőségük lesz kérdezni a rendezőtől a forgatás körülményeiről, személyes élményeiről, tapasztalatairól.

Ha helyesen válaszolsz kérdésünkre és like-olod vagy beköveted Facebook oldalunkat, páros belépőt nyerhetsz a 2024. október 16-án, szerdán 20:00-kor kezdődő Hegyizene c. film vetítésére, az Eötvös10-be! 

A Hegyizene c. természetfilm egyik fontos alkotóeleme a handpan. Mi ez az eszköz?

a. Az operatőr munkáját segíti a horizontális, kézi kameramozgatásban 
b. Ütős hangszer, a film aláfestő zenéjében hallható
c. Speciális, természetfilmesek számára készített, állatfajok jelölésére szolgáló toll

A megfejtést 2024. október 14-én 12:00-ig várjuk a megfejtes@tenger.media email címre. A nyerteseket telefonon értesítjük, ezért kérjük, mindenképp add meg elérhetőségedet!

Tehát, ha nyerni akarsz:

1. Nyomj like-ot a Tenger Média Facebook oldalára!
2. A helyes megfejtés betűjelét írd meg a megfejtes@tenger.media email címre, és
3 ...írd bele a levélbe a telefonszámodat is!

A filmben megszólal a táj, a valóságban is megszólít minket a mesélő hangján keresztül, és a már-már valószínűtlen, meseszerű vadregényesség bemutatása mellett kendőzetlenül szembesít bennünket azzal, mennyire lelketlenül és milyen drasztikusan pusztítjuk még a megközelíthetetlen hegyek őstermészetét is, napról napra kevesebbet hagyva belőle.

A film zenéje nemcsak kísérőzene. Mint a cím is mutatja, fontos, talán a mesélővel egyenrangú szerepe van az üzenet közvetítésében, amit nem lehetséges csak szavakkal és képekkel elmondani. Fekecs Ákos és Szendőfi Balázs handpan-basszusgitár duettjei festik alá a jeleneteket, a sziklák közt csobogó víz lágy állhatatosságával közvetítve az Erdélyi-szigethegység hangulatát.

Hegyizene

mesélő: Nagy Katica
írta, rendezte, fényképezte, vágta: Szendőfi Balázs
rendezőasszisztens: Tószögi György és Szűcs Gábor
zeneszerző: Szendőfi Balázs (fretless basszusgitár) és Fekecs Ákos (handpan és nyelves dob)
hangmérnök: Pálfi Balázs, Sonic Garden Stúdió
producer: Szendőfi Balázs
forgalmazza: PannonGreen Természetügyi Alapítvány

6 éven aluliak számára nem ajánlott.

 

A bejegyzés trackback címe:

https://tenger.media/api/trackback/id/tr418696450

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

süti beállítások módosítása