A téma szakértőjével, Ungváry Krisztián történésszel beszélgettünk.
Fotó: Fortepan/Vörös Hadsereg
A budapesti német–magyar csapatok kitörési kísérlete a második világháború egyik legvéresebb katonai akciója volt. Kevesebb mint öt nap alatt húszezer katona pusztult el, ugyanennyien estek fogságba, míg az átjutás legfeljebb 700 főnek sikerülhetett. De volt-e alternatívája a kitörésnek? Letehették volna-e a fegyvert a Várban rekedt csapatok, mint annak idején Görgey és Rákóczi? Hányan szöktek meg, és hányan estek el a tűzharcban? Mi volt a túlélési esélye a hadifoglyoknak? És végül: volt-e bármi értelme a kitörésnek?
A téma szakértőjével, Ungváry Krisztiánnal Kalmár András beszélgetett a Trend FM 94.2-n futó Kapcsolódjunk! c. műsorban 2024. január 29-én:
Akit bővebben érdekel a téma, azt részt vehet Ungváry Krisztián A kitörés története c. előadásán amely február 2-án kerül megrendezésre az FMH-ban. További információk és jegyvásárlás itt.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.