Gőz Lászlóval beszélgettünk a világhírű zeneszerző és karmester szellemi hagyatékáról.
Fotó: Csibi Szilvia
Egy évvel ezelőtt, 2024. március 24-én hunyt el korunk egyik legjelentősebb magyar zeneszerzője, karmestere és tanáregyénisége, Eötvös Péter. Székelyföldtől Japánig, Párizstól New Yorkig ívelő nemzetközi pályája során zenészek sorát ajándékozta meg maradandó inspirációval és a közönséget zenei élményekkel, emellett elkötelezetten osztotta meg tapasztalatait az új zeneszerző- és karmester-generációkkal a BMC-ben otthonra lelt Eötvös Péter Kortárs Zenei Alapítványon keresztül.
Az évforduló alkalmából Gőz László, a BMC alapítója mesélt Kalmár Andrásnak barátságukról és Eötvös szellemi hagyatékáról a Trend FM 94.2-n futó Kapcsolódjunk! c. műsorban 2025. március 19-én:
Eötvös Péter halálának évfordulóján, március 24-én bensőséges hangvételű koncerttel emlékeznek meg művészetéről és egyéniségéről a BMC-ben, ahol pályatársai kis kamaraegyüttesre vagy szólóhangszerre írt darabjai hangzanak el, a zeneművek között pedig Szalontay Tünde színművész olvas fel részleteket Eötvös Péter és Pedro Amaral Parlando – Rubato című kötetéből, interjúkból és Eötvösről készült írásokból.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.