Ki hitte volna, hogy Magyarország privátfotó nagyhatalom?
Fotó: Fortepan / Vojnich Pál
A budapesti központtal működő Eidolon Centre for Everyday Photography idén februárban újra kiírja a privát fotográfia és a mindennapi képalkotás témaköreinek teoretikus, szöveg-, és projektalapú feldolgozásait segítő nemzetközi pályázatát. Az Eidolon Grant célja, hogy lehetőséget biztosítson a múlt fotóanyagainak értő és megőrző feldolgozására és napjaink digitális képi kultúrájának korszerű értelmezésére. A pályázat egyaránt szól a privát fotót gyűjtőknek, kutatóknak, művészeknek, fotográfusoknak, vizuális kultúrával foglalkozóknak – illetve a privát fotót szerető nem szakmabeli közönségnek. Az összesen 25.000 eurós keretösszegre két kategóriában – “Kortárs mindennapi fotográfiai kultúrák” és “A múlt mindennapi fényképei” – lehet pályázni, kizárólag angol nyelvű pályamunkákkal.
Az idei zsűri tagjai: az amerikai médiateoretikus Nathan Jurgenson, Barbara Levine és Paige Ramey privát fotó gyűjtők és kurátorok, a digitális kultúra egyik legismertebb szakértője, Lev Manovich, Marcel Top médiaművész, valamint az Eidolon Centre igazgatója, Szilágyi Róza Tekla.
A jelentkezésre augusztus 31. éjfélig van lehetőség, a nyertes pályamunkák kiválasztásáról a nemzetközi zsűri bevonásával 2025 őszén dönt az Eidolon Centre stábja.
Szilágyi Róza Tekla, az Eidolon Központ igazgatója mesélt a részletekről Kalmár Andrásnak a Trend FM 94.2-n futó Kapcsolódjunk! c. műsorban 2025. április 23-án:
A felhívás részletes, angol nyelvű leírása és a pályázás menete itt található.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.